Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bodzentynie od 01.09.2022 do 31.08.2023 r była uczestnikiem przedsięwzięcia grantowego pn. „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w województwie świętokrzyskim” realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego Ośrodka Rozwoju Edukacji pn.„Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego realizowanego na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr POWR.02.10.00-00-0011/20 z dnia 10 lutego 2021 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 nr Osi Priorytetowej II – Efektywne Polityki Publiczne dla Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Obowiązuje nas roczna trwałość projektu.
Sprawozdanie ze spotkania pracowników poradni z pedagogami i psychologami szkolnymi
W dniu 21 października 2024r. odbyło się spotkanie pracowników Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bodzentynie z pedagogami i psychologami szkolnymi z terenu działania poradni, które to miało miejsce w budynku PZS w Bodzentynie. W spotkaniu wzięło udział 29 osób zaproszonych oraz 7 pracowników poradni.
Spotkanie rozpoczęła Pani Iwona Skórska – społeczny zastępca dyrektora poradni, która to przywitała wszystkich przybyłych pedagogów i psychologów, przedstawiła pracowników poradni, poinformowała o przydziale szkół, jak również zaprezentowała temat spotkania. W dalszej kolejności przestawili się wszyscy zebrani pedagodzy i psycholodzy.
Głównym punktem spotkania była przygotowana i przedstawiona przez Paulinę Kasza – psycholog, prelekcja pn. „Uczeń powracający z zagranicy” W przedstawionej prezentacji zostały zawarte przede wszystkim najważniejsze informacje dot. ww. tematu tj. podstawy prawne, możliwości wparcia ze strony poradni psychologiczno-pedagogicznej, dokumenty wydawane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, najważniejsze zalecenia znajdujące się w opinii, możliwość wsparcia ze strony szkoły, możliwości nauczycieli oraz rodziców. W takcie prezentowania przygotowanego materiału Jarosław Sołkiewicz – pedagog wspomagał Paulinę Kasza, jak również dodatkowo prezentował informację dotyczące tematu, których nie zawierała prezentacja.
W dalszej części spotkania zabrały głos Justyna Kurczyna oraz Agnieszka Spadło – logopedki, które omówiły przypadki dzieci dwujęzycznych prowadzonych w terapii logopedycznej. Wyjaśniły pojęcia związane m.in. z przyswajaniem przez dzieci języków obcych.
W końcowej części spotkania odbyła się dyskusja pracowników poradni z pedagogami i psychologami szkolnymi, w których to przedstawili swoje doświadczenia w pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy. Zostały omówione poszczególne przypadki wraz z możliwościami wparcia.
Na koniec spotkania Pani Iwona Skórska zaprosiła gości na indywidualne rozmowy pracowników poradni z pedagogami i psychologami szkolnymi, odnośnie konkretnych spraw i potrzeb zgłaszanych przez szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!
Prezentacja ze spotkania dostępna na naszej stronie w: Warto przeczytać
Nowy adres mailowy do kontaktu z Poradnią: poradnia@pppbodzentyn.pl
Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym działa w poradni
Punkt Konsultacyjny pomocy psychologiczno-pedagogicznej, który jest elementem projektu ERASMUS + Akcja „Partnerstwa strategiczne – Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji szkolnej”, którego koordynatorem jest Powiat Kielecki.
Tytuł projektu– „Akademia Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych” .
Koordynatorem Punktu w poradni jest dr Karolina Piłat – psycholog.
Punkt przeznaczony jest dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub mają pytania związane z edukacją dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (głównie specyficzne trudności w uczeniu się – dysleksja rozwojowa, zespół Aspergera, uczeń zdolny).
W celu rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt z sekretariatem poradni, tel 41 311 50 20.
Terminy:
27. 10.2021 – SP Zagnańsk nr 2
24.11.2021 i 8.12.2021 – miejsce do ustalenia
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach serdecznie zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 17-22 maja 2021r. W tym czasie będzie można skorzystać z punktu konsultacyjnego oferującego bezpłatne przesiewowe badanie słuchu dla dzieci oraz indywidualne porady naszych specjalistów: neurologopedów, afazjologów, surdologopedów, terapeutów SI, terapeutów Biofeedback. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży to Placówka, w której uczą się i mieszkają osoby z uszkodzonym narządem słuchu (słabosłyszące lub niesłyszące), z zaburzeniami mowy ( w tym z afazją), z autyzmem (w tym z Zespołem Aspergera), z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ośrodek jest jedyną tego rodzaju instytucją w województwie świętokrzyskim i jedną z nielicznych w Polsce. Swoją specjalistyczną opieką obejmuje dzieci już od 6 roku życia.
W skład Specjalnego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży wchodzą:
– Szkoła Podstawowa nr 37
– Branżowa Szkoła I Stopnia nr 7 o kierunkach: kucharz, cukiernik, fryzjer, krawiec lub pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,
-Technikum nr 9 o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.
Istnieje również możliwość zakwaterowania w Internacie i Bursie Szkolnej nr 2.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej zpsw.kielce.eu , gdzie znajdą Państwo szczegóły dotyczące umówienia konsultacji i inne materiały dotyczące Placówki.
Serdecznie zapraszamy !